განვითარების პერსპექტივები და რეაბილიტაციის სამედიცინო მოწყობილობის ინდუსტრიის პერსპექტივები და შესაძლებლობები
იმის გამო, რომ ჩემი ქვეყნის სარეაბილიტაციო სამედიცინო ინდუსტრიასა და განვითარებულ ქვეყნებში სექსუალურ სარეაბილიტაციო სამედიცინო სისტემას შორის ჯერ კიდევ დიდი უფსკრულია, სარეაბილიტაციო სამედიცინო ინდუსტრიის ზრდის კიდევ ბევრი ადგილია, რაც გამოიწვევს სარეაბილიტაციო სამედიცინო მოწყობილობის ინდუსტრიის განვითარებას. გარდა ამისა, იმის გათვალისწინებით, რომ რეაბილიტაციის სამედიცინო დახმარების გაწევის საჭიროების გაზრდა და რეზიდენტების შესაძლებლობისა და სამედიცინო დაზღვევის ყოვლისმომცველი დაფარვის გამო, რეაბილიტაციის სამედიცინო მოწყობილობის ინდუსტრიის განვითარების პოტენციალი კვლავ უზარმაზარია.
1. სარეაბილიტაციო სამედიცინო ინდუსტრიის ფართო ზრდის სივრცე განაპირობებს სარეაბილიტაციო სამედიცინო მოწყობილობების განვითარებას
მიუხედავად იმისა, რომ ჩემს ქვეყანაში სარეაბილიტაციო სამედიცინო დახმარების მოთხოვნა იზრდება და მესამედი სარეაბილიტაციო სამედიცინო სისტემა ასევე უწყვეტი განვითარების პროცესშია, სარეაბილიტაციო სამედიცინო რესურსები ძირითადად კონცენტრირებულია მესამეული ზოგად საავადმყოფოებში, რომლებიც ძირითადად უზრუნველყოფენ სარეაბილიტაციო სამედიცინო მომსახურებას დაავადების მწვავე ეტაპზე პაციენტებისთვის. განვითარებულ ქვეყნებში სამ დონის სარეაბილიტაციო სისტემას არა მხოლოდ შეუძლია უზრუნველყოს პაციენტები, რომ მიიღონ შესაბამისი სარეაბილიტაციო მომსახურება, არამედ დროულად მიმართვა სამედიცინო ხარჯების დაზოგვის მიზნით.
მაგალითად, შეერთებული შტატების მაგალითის თანახმად, მესამეული რეაბილიტაცია ზოგადად ხორციელდება მწვავე ფაზის სარეაბილიტაციო დაწესებულებებში, ძირითადად, პაციენტებისთვის, რომ მწვავე ფაზაში უნდა ჩაერიონ რაც შეიძლება მალე, გადაუდებელი საავადმყოფოებში ან ზოგად საავადმყოფოებში მკურნალობის დროს, საწოლების რეაბილიტაციის ჩასატარებლად; საშუალო რეაბილიტაცია ზოგადად ხორციელდება პოსტ-მწვავე ფაზის სამკურნალო დაწესებულებებში, ძირითადად, პაციენტის მდგომარეობის შემდეგ, ისინი გადადიან სარეაბილიტაციო საავადმყოფოში სარეაბილიტაციო სამკურნალოდ; პირველი დონის რეაბილიტაცია ზოგადად ხორციელდება გრძელვადიანი მოვლის დაწესებულებებში (სარეაბილიტაციო კლინიკები და საზოგადოების ამბულატორიული კლინიკები და ა.შ.), ძირითადად, როდესაც პაციენტებს არ სჭირდებათ ჰოსპიტალიზაცია და შეიძლება გადაიტანონ თემისა და ოჯახის რეაბილიტაციაში.
იმის გამო, რომ სარეაბილიტაციო სამედიცინო სისტემის ინფრასტრუქტურულმა მშენებლობამ უნდა შეიძინოს სარეაბილიტაციო სამედიცინო აღჭურვილობის დიდი რაოდენობა, ჯანდაცვის სამინისტრომ გამოაქვეყნა ”ზოგადი საავადმყოფოებში სარეაბილიტაციო მედიცინის განყოფილებების მშენებლობისა და მენეჯმენტის სახელმძღვანელო პრინციპები” 2011 წელს ”და” ძირითადი სტანდარტები ზოგადი საავადმყოფოების საავადმყოფოებში (სასამართლო პროცესი), რომელიც გაიცემა 2012 წელს, ზოგადი საავადმყოფოები და საავადმყოფოები, რომლებიც გამოიცა, ზოგადი საავადმყოფოები და ზემოთ მოცემულია. სტანდარტიზებული სარეაბილიტაციო სამედიცინო აღჭურვილობის კონფიგურაცია. ამრიგად, სარეაბილიტაციო სამედიცინო აღჭურვილობის შემდგომი მშენებლობა მოუტანს შესყიდვების დიდ რაოდენობას სარეაბილიტაციო სამედიცინო აღჭურვილობისთვის, რითაც მართავს მთლიანი სარეაბილიტაციო სამედიცინო აღჭურვილობის ინდუსტრიას. განვითარება.
2. რეაბილიტაციის საჭიროების მქონე მოსახლეობის ზრდა
დღეისათვის, რეაბილიტაციის საჭიროების მქონე მოსახლეობა ძირითადად შედგება ოპერაციის შემდგომი მოსახლეობის, ხანდაზმული მოსახლეობის, ქრონიკულად დაავადებული მოსახლეობის და შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე მოსახლეობისგან.
პოსტოპერაციული რეაბილიტაცია მკაცრი მოთხოვნილებაა. ქირურგია ზოგადად იწვევს ფსიქოლოგიურ და ფიზიკურ ტრავმას პაციენტებს. პოსტოპერაციული რეაბილიტაციის არარსებობამ შეიძლება ადვილად გამოიწვიოს პოსტოპერაციული ტკივილი და გართულებები, ხოლო პოსტოპერაციული რეაბილიტაცია შეიძლება დაეხმაროს პაციენტებს სწრაფად გამოჯანმრთელდეს ქირურგიული ტრავმისგან, შეაფერხოს გართულებების წარმოქმნა და გააუმჯობესოს პაციენტების ჯანმრთელობა. სული და აღადგინეთ ორგანოების ფუნქცია. 2017 წელს, სტაციონარული ოპერაციების რაოდენობამ ჩემს ქვეყანაში სამედიცინო და სამედიცინო დაწესებულებებში მიაღწია 50 მილიონს, ხოლო 2018 წელს მან 58 მილიონამდე მიაღწია. მოსალოდნელია, რომ პოსტოპერაციული პაციენტების რაოდენობა მომავალში გააგრძელებს ზრდას, რაც გამოიწვევს სარეაბილიტაციო სამედიცინო ინდუსტრიის მოთხოვნის მხარის უწყვეტ გაფართოებას.
ხანდაზმული ჯგუფის ზრდა ძლიერ იმპულსს მოუტანს სარეაბილიტაციო სამედიცინო ინდუსტრიაში მოთხოვნის ზრდას. ჩემს ქვეყანაში მოსახლეობის დაბერების ტენდენცია უკვე ძალიან მნიშვნელოვანია. ეროვნული ასაკის ოფისის "კვლევის დასკვნა ჩინეთში მოსახლეობის დაბერების განვითარების განვითარების ტენდენციის შესახებ", 2021 წლიდან 2050 წლამდე პერიოდია ჩემი ქვეყნის მოსახლეობის დაჩქარებული დაბერების ეტაპი, ხოლო 60 წელზე მეტი ასაკის მოსახლეობის პროპორცია გაიზრდება 2018 წლიდან. 2050 წელს 17.9% -დან 30% -მდე. ხანდაზმულთა ჯგუფის ფიზიკური ფუნქციის დეფიციტით ან გაუფასურებით, რაც გამოიწვევს სარეაბილიტაციო სამედიცინო მოწყობილობებზე მოთხოვნის გაფართოებას.